اپل کیلویی چند؟

به گفته خبرنگار اتاق خبر ۲۴: 

حالا فهمیدید چرا من اصلا گوشی «اپل» نمی خریدم و همون نوکیا۱۱۰۰ رو داشتم؟. اینقد اپل نخریدم تا اپل هم ایرانو تحریم کرد. تا حالا شما یبار دیدی نوکیا معمولی و ساده۱۱۰۰ نامردی کنه و نرم افزاراشو غیرفعال کنه؟!. گوشی هم گوشیای قدیم؛ عین آدم چارتا دکمه داشتن و یه پیام و تماس و دیگه از این سوسول بازیا نبود. جرات نداری به این مدل جدیدا از گل نازکتر بگی سریعا یا خش روش میفته یا میشکنه یا هم «آپ» رو غیر فعال می کنن. مورد داشتیم طرف با نوکیا۱۱۰۰ مشکلات عصبیشو درمان کرده؛ هروقت عصبی میشد این گوشیو می زد زمین و چون محکم بود نمی شکست سریای بعد هم اینکارو می کرد تا نهایتا خودش خسته و آروم شد و الان در کنار نوکیا خوش و خرم زندگی می کنن.

از قدیم گفتن: تحریم رو‌ کی داده کی گرفته؛ حالا چارتا «آپ» حذف شده مگه اتفاقی افتاده؟. تلگرام و واتساپو فیلتر نکنن بقیش پیشکش. چون مطمئنم تلفات حذف این دو برنامه بیشتر از حذف مثلا «فود دلیوری» و.. این سوسول بازیاس. خیلیا هستن ممکنه از گرسنگی نمیرن ولی از نبود واتس و‌ تلگرام حتما میمیرن!. «فود دلیوری» هم غیر فعال شد نگران نباش؛ به محض گرسنگی یه املت بزن منت این نرم افزارا رو هم نمیخاد بکشی!!.

تا الان بجز سیستم «پیامک»و«تماس»؛ بقیه سیستمها و برنامه و آپهای «اپل» غیرفعال شدن و تحریممون کردن. ضمنا دیگه با «اپ» نمیتونید شارژ بخرید و نمیشه به کسی زنگ بزنید دیگه. اگه دیدین تو دوست و آشناهاتون کسایی هستن نه زنگ میزنن نه پیام میدن بدونید گوشی «اپل» دارن.

البته شرکت «اپل» با بد مردمی درافتاده. تاحالا هیچ‌نرم افزار۶ قفله ای نبوده که اینجا بازش نکرده باشن. مورد داشتیم یه شرکت خارجی رمز نرم افزارشو گم کرده بود یکیو اینجا با منت و التماس بردن قفلشو باز کرد. خیلیا فکر می کنن « استیو جابز» بنیانگذار اپل به مرگ طبیعی مرد اما مرحوم وقتی دید چقد در مقابل قفل شکنا و هکرای اینجا ضعیفه و الکی به «اپل» پز می داده؛ عصبی و روانی شد و نهایتا دق کرد مرد!!.

قول میدم الان میزان استفاده از اون «آپ» های غیر فعال شده تو ایران بیشتر از زمانیه که فیلتر نبودن و احتمالا بزودی بیانیه «غلط کردم جون مادرتون دست بردارید» اپل هم منتشر میشه!. همین جور بره جلو فردا نرم افزار «کلپچ دلیور» رو اپل میذاریم که تو کل دنیا کاربرد داره و‌هرجای ایران و دنیا باشی نزدیکترین کله پزی به مسیرتو نشون میده!.

اپل جان تا نرم افزار « دوسیب دلیوری» رو نصب نکردیم سریعا از خر شیطون پیاده شو.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما