به گفته خبرنگارگروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،عرضه سه گوشی هوشمند جدید توسط شرکت سونی،ابرخازن ها جایگزینی مناسب برای باتری های رایج امروزی و … از جمله اخباری است که بسته فناوری میزان امروز به آن پرداخته است.

جزئیات را در ادامه بخوانید…

 

حذف پست های تبلیغاتی اینستاگرام

باشگاه خبرنگاران جوان: اینستاگرام یکی از محبوبترین شبکه های اجتماعی در جهان و ایران است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد.

رایگان بودن این نرم افزار شرکت فیسبوک را به سمت تبلیغات در این نرم افزار سوق داد تا اینکه مدتی قبل پست های تبلیغاتی لابه لای مطالب مورد علاقه کاربران قرارگرفته و جای خود را بازکرد.

این پست های تبلیغاتی پس از مدتی موجب نارضایتی کاربران شد. اگر شما نیز از این پست ها و تعداد زیادشان ناراضی هستید این گفته را تا انتها دنبال کنید.

در همین ابتدا باید گفت اینستاگرام قابلیتی برای غیرفعال کردن کامل و یکجای پست های تبلیغاتی قرار نداده اما به روشی میتوان از تعداد آنها کاست بدین صورت که تک تک پست های تبلیغاتی را مخفی کنیم.

نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام

گام اول : هنگامی که به یک پست تبلیغاتی برخوردید در بالای پست روی آیکون سه نقطه ایران مارکت کنید.

 

گام دوم: در منوی باز شده سه گزینه وجود دارد. گزینه پنهان کردن آگهی یا Hide This را انتخاب کنید.

 

گام سوم : اینستاگرام از شما میپرسد که “چرا نمیخواهید این آگهی را ببنید” و سه گزینه برای شما به شرح زیر قرار داده است.

این تبلیغ نامرتبط است : It’s Not relevant

تعداد نمایش تبلیغ زیاد است (اغلب این تبلیغ را می‌بینم) : I see it too often

این تبلیغ نامناسب است : It’s inappropriate

 

توصیه ما گزینه دوم و سوم است تا موجب کمتر شدن تبلیغ برای شما شود .

گام چهارم : پس از انتخاب یک گزینه از بالا پیغام تشکر اینستاگرام ” از اینکه به ما اطلاع دادید، سپاسگذاریم”

مراحل بالا را برای هر تبلیغ باید تکرار کنید، این تکرار موجب کمتر شدن تعداد تبلیغات برای شما خواهد شد.

عرضه سه گوشی هوشمند جدید توسط شرکت سونی

طبق سنت هرساله، شرکت سونی در مراسم «IFA» امسال نیز حضور دارد و از گوشی هوشمند جدید خود رونمایی خواهد کرد. تا کنون شایعات زیادی درباره گوشی هوشمند جدید پرچمدار سونی یعنی « Xperia » منتشر شده که تعدادی از آنها توسط این شرکت تایید شده است.

اما اخیرا شایعات جدیدی منتشر شده است مبنی بر اینکه شرکت سونی قصد دارد سه نسخه متفاوت از گوشی هوشمند «Xperia X» را به طور همزمان عرضه کند. این سه گوشی « Xperia X1 » ، « Xperia XZ1 » و « Xperia XZ Compact » نام دارند.

گفتنی است پیش از این منابع خبری اطلاع داده بودند که قرار است گوشی XZ1 در تاریخ ۳۱ آگوست ۲۰۱۷ یعنی در مراسم مخصوص شرکت سونی ،رونمایی شود، اما بر اساس بعضی از گفته ها ظاهرا این گوشی با ۱۰ روز تاخیر رونمایی خواهد شد و نباید زودتر از تاریخ ۱۰ سپتامبر در انتظار رونمایی از این گوشی یا نسخه های همسان آن باشیم.

به هر حال ممکن است شرکت سونی نتواند هر سه گوشی هوشمند خود را در تاریخ مذکور و به شکل همزمان رونمایی کند، اما رونمایی از یک یا دو گوشی هوشمند تا پایان ماه آگوست حتما در طرح های شرکت سونی خواهد بود.

 

ابرخازن ها جایگزینی مناسب برای باتری های رایج امروزی

ایرنا:محققان دانشگاه کاشان، پوشش‌های نانوکامپوزیتی آزمایشگاهی را سنتز کرده‌اند که در تولید ابرخازن‌ها کاربرد دارند و موجب بهبود عملکرد و همچنین افزایش عمر و کارایی آن ها می شود. ابرخازن‌ها در آینده جای باتری‌های مرسوم یون لیتیوم راخواهند گرفت.

رشد و توسعه‌ جوامع بشری همواره مستلزم تولید و مصرف انرژی بوده است. مصرف سوخت‌های فسیلی تجدید ناپذیر به‌عنوان منابع انرژی، به علت مشکلات زیست‌محیطی فراوان، هرگز جوابگوی بشر برای ادامه‌ بقا، توسعه و تکامل نخواهد بود.
از سوی دیگر، رشد فزاینده‌ بازار تجهیزات الکترونیکی قابل‌حمل از جمله لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌های هوشمند، افزایش تقاضا برای ساخت و توسعه‌ تجهیزات ذخیره‌ انرژی را به دنبال داشته است. ابرخازن‌ها در آینده‌ای نزدیک می‌توانند جایگزین خوبی برای باتری‌های رایج امروزی باشند.

به گفته‌ دکتر مهدی شبانی نوش آبادی محقق دانشگاه کاشان، در پژوهش حاضر تلاش شده است تا با پوشاندن الکترود ابرخازن‌ها با یک نوع پوشش نانوکامپوزیتی، کارایی و عملکرد آن‌ها بهینه شود.

وی افزود: این پوشش نانوکامپوزیتی به کمک یک روش ارزان، آسان و سازگار با محیط سنتز شده است که تولید این پوشش‌ها در مقیاس صنعتی را در آینده امکان‌پذیر می‌نماید. هرچند این نوع پوشش‌ها هنوز در مرحله‌ تحقیق و توسعه است و راه زیادی تا تجاری‌سازی و استفاده از آن‌ها در مقیاس‌های صنعتی باقی ‌مانده است.

این محقق با مقایسه‌ باتری‌های لیتیومی رایج و ابرخازن‌ها، اظهار داشت: هرچند ابرخازن‌ها در مقایسه با باتری‌های یون لیتیوم چگالی توان ویژه‌ بسیار بالاتری از خود نشان می‌دهند، اما همچنان چگالی انرژی ویژه‌ پایین آن‌ها در مقایسه با باتری‌های یون لیتیوم، به‌عنوان یک چالش جدی مطرح است.

شبانی ادامه داد: این طرح در گام اول با هدف کاملاً پژوهشی و در مقیاس آزمایشگاهی انجام گرفته است، اما امیدواریم در ادامه با تلاش‌های روزافزون در سنتز نانوکامپوزیت های مؤثرتر، خواص خازنی ابرخازن‌ها از جمله ظرفیت انرژی بالاتر، عمر چرخه‌ای بیشتر و مهمتر از همه چگالی انرژی ویژه‌ بالاتر، در مسیر کاربردی کردن این طرح، گام‌های بلندتری برداریم.

در طرح حاضر یک پوشش نانوکامپوزیتی متشکل از یک جزء گرافنی (اکسید گرافن) و یک جزء پلیمری سنتز شده است. روند سنتر به‌صورت یک فرایند دومرحله‌ای بوده است. در مرحله‌ اول با استفاده از یک فرایند الکتروشیمیایی، نانوصفحات گرافن بر روی الکترود کربن شیشه‌ای سنتز شده‌اند.

در مرحله‌ دوم پلیمر پلی آنیلین با روش الکتروشیمیایی ولتامتری چرخه‌ای بر روی الکترود رسوب داده شده‌اند. به‌منظور شناسایی پوشش نانوکامپوزیت تثبیت شده بر روی الکترود از روش‌های میکروسکوپی،طیف‌نگاری و پراش استفاده شده است. همچنین به‌منظور ارزیابی‌های خواص خازنی از آزمون‌های طیف‌نگاری امپدانس الکتروشیمیایی و ولتامتری چرخه‌ای استفاده شده است.

این تحقیقات حاصل تلاش‌های دکتر مهدی شبانی نوش‌آبادی- عضو هیأت علمی دانشگاه کاشان- و فاطمه زاهدی- دانشجوی مقطع دکترای این دانشگاه- است. نتایج این کار در مجله‌ Electrochimica Acta با ضریب تأثیر ۴٫۷۹۸ (جلد ۲۴۵، سال ۲۰۱۷، صفحات ۵۷۵ تا ۵۸۶) منتشر شده است.

هشدار امنیتی برای استفاده از ۴ هزار نرم‌افزار اندرویدی

باشگاه خبرنگاران جوان: منابع معتبر خبری به تازگی از کشف ۴ هزار برنامه اندرویدی که در اصل بدافزار بوده و به شکل مخفیانه اطلاعات کاربران را به سرقت می‌برده‌اند خبر داده‌اند. این ۴ هزار برنامه که طی یکی دو سال اخیر توسط فرد خاصی در اینترنت منتشر شده است، به طور مخفیانه صدای کاربران را ضبط و اطلاعات گوشی آنها را سرقت می‌کردند.

جالب است بدانید که ۳ برنامه از ۴ هزار برنامه کشف شده حتی به برنامه گوگل پلی نیز راه پیدا کرده بود. یکی از این ۳ برنامه «Soniac» است؛ این نرم افزار پیش از اینکه توسط گوگل از گوگل پلی حذف شود، تعداد ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ مرتبه دانلود شده است.

بدافزار سونیاک یک نرم افزار مرتبط با پیام‌رسان محبوب تلگرام بود که علاوه بر اینکه صدای کاربران خود را ضبط می‌کرد، به دفترچه تلفن و پیامک های آنها نیز دسترسی داشت و همچنین می‌توانست عکس ها مخفی بگیرد.

دو بدافزار دیگر که به گوگل پلی راه پیدا کرده بودند، «Hulk Messenger» و «Troy Chat» هستند. پس از اینکه شرکت Lookout این بدافزارها را کشف کرد، گوگل پلی آنها را از لیست نرم افزار های خود حذف کرد.

به هر حال مشخص نیست که چندین هزار نفر در سراسر جهان مورد هجوم این بدافزارهای غیرایمن قرار گرفته اند به همین دلیل است که این گفته ها لزوم استفاده از نرم افزارهای ایمن و معتبر را به ما گوش زد می‌کنند، تا بار دیگر شاهد سرقت این‌چنینی اطلاعات نباشیم.

 

 عمر باطری‌های لپ‌تاپ بی‌نهایت می شود

مهر:رشد و توسعه‌ جوامع بشری همواره مستلزم تولید و مصرف انرژی بوده است. مصرف سوخت‌های فسیلی تجدید ناپذیر به‌عنوان منابع انرژی، به علت مشکلات زیست‌محیطی فراوان، هرگز جوابگوی بشر برای ادامه‌ بقا، توسعه و تکامل نخواهد بود.

از سوی دیگر، رشد فزاینده‌ بازار تجهیزات الکترونیکی قابل‌حمل از جمله لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌های هوشمند، افزایش تقاضا برای ساخت و توسعه‌ تجهیزات ذخیره‌ انرژی را به دنبال داشته است. ابرخازن‌ها در آینده‌ای نزدیک می‌توانند جایگزین خوبی برای باطری‌های رایج امروزی باشند.

مهدی شبانی نوش آبادی، عضو هیأت علمی دانشگاه کاشان و مجری طرح اظهار داشت: در پژوهش حاضر تلاش شده است تا با پوشاندن الکترود ابرخازن‌ها با یک نوع پوشش نانوکامپوزیتی، کارایی و عملکرد آن‌ها بهینه شود.

وی خاطرنشان کرد: این پوشش نانوکامپوزیتی به کمک یک روش ارزان، آسان و سازگار با محیط سنتز شده است که تولید این پوشش‌ها در مقیاس صنعتی را در آینده امکان‌پذیر می کند؛ هرچند این نوع پوشش‌ها هنوز در مرحله‌ی تحقیق و توسعه است و راه زیادی تا تجاری‌سازی و استفاده از آن‌ها در مقیاس‌های صنعتی باقی ‌مانده است.

این محقق با مقایسه‌ باطری‌های لیتیومی رایج و ابرخازن‌ها، اظهار داشت: هرچند ابرخازن‌ها در مقایسه با باطری‌های یون لیتیوم چگالی توان ویژه‌ بسیار بالاتری از خود نشان می‌دهند، اما همچنان چگالی انرژی ویژه‌ پایین آن‌ها در مقایسه با باطری‌های یون لیتیوم، به‌عنوان یک چالش جدی مطرح است.

وی ادامه داد: این طرح در گام اول با هدف کاملاً پژوهشی و در مقیاس آزمایشگاهی انجام گرفته است، اما امیدواریم در ادامه با تلاش‌های روزافزون در سنتز نانوکامپوزیتهای مؤثرتر، خواص خازنی ابرخازن‌ها از جمله ظرفیت انرژی بالاتر، عمر چرخه‌ای بیشتر و مهم‌تر از همه چگالی انرژی ویژه‌ بالاتر، در مسیر کاربردی کردن این طرح، گام‌های بلندتری برداریم.

نوش آبادی عنوان کرد: در طرح حاضر یک پوشش نانوکامپوزیتی متشکل از یک جزء گرافنی (اکسید گرافن) و یک جزء پلیمری سنتز شده است. روند سنتر به‌صورت یک فرایند دومرحله‌ای بوده است.

وی ادامه داد: در مرحله‌ اول با استفاده از یک فرایند الکتروشیمیایی، نانوصفحات گرافن بر روی الکترود کربن شیشه‌ای سنتز شده‌اند. در مرحله‌ی دوم پلیمر پلی آنیلین با روش الکتروشیمیایی ولتامتری چرخه‌ای بر روی الکترود رسوب داده شده‌اند.

وی افزود: به‌منظور شناسایی پوشش نانوکامپوزیت تثبیت شده بر روی الکترود از روش‌های میکروسکوپی، طیف‌نگاری و پراش استفاده شده است. همچنین به‌منظور ارزیابی‌های خواص خازنی از آزمون‌های طیف‌نگاری امپدانس الکتروشیمیایی و ولتامتری چرخه‌ای استفاده شده است.

بر اساس نتایج به‌دست‌آمده از آزمون‌های الکتروشیمیایی، نانوکامپوزیت پلی آنیلین/گرافن دارای ظرفیت ویژه‌ی ۱۰۸۴ فاراد بر گرم، چگالی انرژی ویژه‌ی ۵۳.۱۲ وات ساعت بر کیلوگرم و چگالی توان ویژه‌ی ۵۰۰.۶۱وات بر کیلوگرم در چگالی جریان ۳.۲۲ میلی‌آمپر بر سانتی‌متر مربع بوده است. نکته حائز اهمیت این است که افت IR در نانوکامپوزیتها حتی در چگالی‌های جریان زیاد نیز قابل صرف‌نظر کردن است. ویژگی مذکور از مقاومت تماسی خیلی کم مواد تشکیل دهنده‌ی نانوکامپوزیت حکایت دارد.

این تحقیقات حاصل تلاش‌های دکتر مهدی شبانی نوش‌آبادی- عضو هیأت علمی دانشگاه کاشان و فاطمه زاهدی دانشجوی مقطع دکترای این دانشگاه است. نتایج این کار در مجله‌ Electrochimica Acta با ضریب تأثیر ۴.۷۹۸ (جلد ۲۴۵، سال ۲۰۱۷، صفحات ۵۷۵ تا ۵۸۶) منتشر شده است.

 آموزش کار با شریت کامپیوتر

زوم تک: شریت یکی از بهترین اپلیکیشن ها برای ارسال و دریافت محتوا می باشد که می تواند این کار را با سرعتی باورنکردنی برای کاربران انجام دهد. شریت هم برای کامپیوتر وجود دارد و هم برای برخی از سیستم عامل های موبایل.

کار با شریت نسخه کامیپوتر مانند شریت اندروید است ، برای اینکه بتوانید ارسال و دریافت فایل را با شریت را انجام دهید باید ابتدا نسخه کامیپوتر برنامه شریت را دانلود و سپس در کامپیوتر خود نصب نمایید.

 

برای اینکه بتوانید شریت موبایل را به کامپیوتر متصل نمایید باید از صفحه خود گزینه Connect PC را انتخاب نمایید و سپس منتظر بمانید تا برنامه بتواند نسخه کامپیوتر شما را پیدا نماید و بعد آن را انتخاب نمایید . دقت کنید در کامیپوتر شما پیامی نشان داده می شود که مبتی بر متصل شدن دستگاه است که باید گزینه ی تایید را انتخاب نمایید.

هنگامی که شما تایید را انتخاب نمودید دیگر به کامیپوتر متصل می شوید و می توانید اقدام به ارسال یا دریافت نمایید.

ارسال فایل : اگر می خواهید فایلی را ارسال نمایید باید گزینه send را انتخاب کنید .

دریافت فایل : اگر قصد دریافت دارید باید Receive را انتخاب نمایید.

نکته ) اگر گوشی شما در وضعیت هواپیما باشد شما نمی توانید نه دریافت و نه ارسال فایل را انجام دهید و این گزینه ها برای شما غیر فعال خواهند بود.

Play TO : زمانی که شما این قسمت را انتخاب کنید می توانید عکس ها گوشیتان را در کامپیوتر نمایش بدهید و اگر قصد ذخیره کردن عکس را در کامپیوترتان دارید باید Save to PC را انتخاب کنید در نهایت فایل مورد نظر در پوشهDownloads/shareit ذخیره خواهد شد.

ترفندهای توقف پخش خودکار ویدئو در شبکه‌های اجتماعی

ایران مارکت:پخش خودکار ویدئو در سایت‌های مختلف، یکی از خسته‌کننده‌ترین بخش‌های اینترنت و رسانه‌های اجتماعی است. برای غیر فعال کردن این امکان، کافی است از راهکار زیر استفاده کنید.

فیس‌بوک و توئیتر پخش خودکار ویدئو را به صورت پیش‌فرض قرار داده‌اند تا آمار بازدیدکنندگان از ویدئو و یا تبلیغات بالا رود. اما برای برخی از کاربران این رسانه‌ها، این ویدئوها اذیت کننده و به خصوص در مورد خبرهایی که محتوای خشونت‌بار دارند، آزار دهنده است. اما خوشبختانه کمتر از یک دقیقه زمان می‌برد تا این ویژگی را خاموش کنید.

خاموش کردن ویدئو در فیس‌بوک

نسخه Desktop

همان‌طور که در عکس مشاهده می‌کنید، به قسمت تنظیمات فیس‌بوک بروید. سپس در پایین صفحه سمت چپ، آیکون ویدئو را انتخاب کنید. به قسمت autoplay videos رفته و روی آیکون سمت راست بالای صفحه ایران مارکت کنید. آیکون را از حالت پیش‌فرض به خاموش تغییر دهید.

اپلیکیشن فیس‌بوک

نسخه IOS

در اپلیکیشن فیس‌بوک، آیکونی سه خطی در پایین صفحه سمت راست وجود دارد. روی آن ایران مارکت کرده و طبق مراحل روبرو پیش بروید. تنظیمات ← تنظیمات کاربری ← ویدئو و عکس ها ← پخش خودکار و سپس گزینه خاموش را انتخاب کنید.

اپلیکیشن فیس‌بوک

نسخه اندروید

تنظیمات در این مرحله همانند IOS است با این تفاوت که گزینه پخش خودکار در صفحه اول تنظیمات قرار گرفته است.

خاموش کردن ویدئو در توئیتر

نسخه Desktop

به آواتار خود مراجعه کنید. سپس گزینه تنظیمات و حریم خصوصی را انتخاب کنید. در پایین‌ترین قسمت صفحه سمت چپ، گزینه دسترسی را انتخاب کرده و سپس تیک گزینه پخش خودکار ویدئو را بردارید.

اپلیکیشن توئیتر

نسخه اندروید و IOS

گزینه آواتار خود را انتخاب کنید. در قسمت بالا سمت چپ تمامی کارهایی را که در مرحله پیش انجام دادید را در اینجا تکرار کنید.

 

 انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما