اتاق خبر ۲۴: 

بنابر گفته‌های منتشر شده و طبق گفته GOMO Dev، یکی از توسعه‌دهندگان، تعدادی از برنامهها نظیر GO Keyboard که در فروشگاه اینترنتی پلی‌استور گوگل هم موجود هستند، قادر خواهندبود به حریم شخصی و خصوصی کاربران‌شان نفوذ کرده و اطلاعات آنها را رصد کنند.

کیبورد

این برنامهها بالغ بر ۲۰۰ میلیون کاربر دارند و این امر می‌تواند حریم شخصی و اطلاعات خصوصی خیل عظیمی از افراد را به‌شدت تهدید کند. کاربران به محض آنکه یکی از این برنامههای کیبورد را بر روی گوشی هوشمند خود دانلود و نصب کنند، تمامی اطلاعات کاربر قابل دسترسی و انتقال خواهدبود. نکته جالب اینجاست که در نظرسنجی سال ۲۰۱۶، این برنامهها در ۲۰ کشور جهان جزو بهترین برنامهها شناخته شده‌بودند.

بر اساس گفته‌های موجود، این‌گونه برنامهها نظیر GO Keyboard اطلاعاتی مانند نسخه سیستم‌عامل اندروید گوشی همراه کاربران، اکانت ایمیل گوگل، سال ساخت و مدل گوشی و سایز صفحه نمایش گوشی کاربران را به سرورهای خود ارسال کرده و انتقال می‌دهد.

در‌حال‌حاضر، گوگل از این اتفاق مطلع شده‌است و به‌زودی طبق قوانین و مقررات موجود در پلی‌استور گوگل با آنها برخورد کرده و این مسئله را پیگیری خواهدکرد، اما در‌صورتی‌که شما هم جزو آن دسته از کاربرانی هستید که این‌گونه برنامهها را دانلود و نصب کرده‌اید، بهترین کار ممکن در این موقع آن است که برنامه‌های مذکور را هر چه سریع‌تر از گوشی خود حذف کنید.

بیشتر این برنامهها ایموجی و شکلک‌هایی به کاربران ارائه می‌دهند که بسیار جذاب و جالب است، اما به خاطر داشته‌باشید که این امر تنها برای کشاندن کاربران به سوی برنامه‌های مخرب و آلوده خود بوده‌است. این برنامهها به‌طور رایگان قابل دانلود، نصب و راه‌اندازی بوده‌اند و طبق آمار، سرور دو مورد از این برنامهها در چین قرار دارد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما